Har ett problem jag har en ludix snake som jag köpte bara för 1000 kr en 05.
men den ger inte allt den gör max 60 med zx eller mit ur pluggade org rör . när jag gassar låter det som det kommer något jud från cylinden som inte ska komma. behöver hjälp!
:roll:
Satt dit avgaspackning? Låter väl en aning mer utan den, och det slipper väl ut lite avgaser också då. Tjuvluft någonstans? är ylindern helt rätt fast satt osv? Är cylindern helt hel? Inga sprickor/springor etc? bara förslag på vad man kan kolla.
Roxxen96 skrev:Satt dit avgaspackning? Låter väl en aning mer utan den, och det slipper väl ut lite avgaser också då. Tjuvluft någonstans? är ylindern helt rätt fast satt osv? Är cylindern helt hel? Inga sprickor/springor etc? bara förslag på vad man kan kolla.
okej ska nog ta en titt till den i helgen om jag orkar :P så jävla mycket att ta bort på en ludix typ hela sadden och tanken.
jag kan ge den störe mundstycke men då kan jag inte köra back hjul den får för mycket bensin. men ska testa en då. vikterna ska jag nog köpa nya för de var lite slitna. ;)