Sida 1 av 1

Höjningsats Rieju RRX

Postat: 5 oktober 2009, 15:38
av Dingel95
Jag köpte en höjningsats o skulle montera den då jag märkte att dämparen var för tjock för att gå i höjningen.det finns nån slags bussning i dämparen,går det att ta bort den utan att hela skiten glappar ihop?jag har testat att slipat ner på båra dämparen o lite på höjningen men verkar inte funka.

har en annan fråga oxå,
Hur gör man på lättaste sättet för att få bort orginal dekaler?

Re: Höjningsats Rieju RRX

Postat: 5 oktober 2009, 15:42
av -TeddaN-
Dingel95 skrev:Jag köpte en höjningsats o skulle montera den då jag märkte att dämparen var för tjock för att gå i höjningen.det finns nån slags bussning i dämparen,går det att ta bort den utan att hela skiten glappar ihop?jag har testat att slipat ner på båra dämparen o lite på höjningen men verkar inte funka.

har en annan fråga oxå,
Hur gör man på lättaste sättet för att få bort orginal dekaler?
Du kan sätta dit bussningen igen om jag inte minns fel:)Du tar och flikar upp deklaen i kanten och drar de gjorde jag på min rrx och de syntes inte att de varit dekalrt där:)