Sida 1 av 1

Steam community

Postat: 12 februari 2009, 21:24
av Gl3nn
Hej
Har sett att många av er lirar cs o annat här nu xD

Men de är så att min tjejs lillebrors account har blivit crackad/hackad va ni vill kalla de ja kallar de crackad i vilket fall som helst xD

Så har steam nån email som man kan kontakta dem om de lr ?

H//Gl3nn

Postat: 12 februari 2009, 21:35
av FuriaPower
http://www.youtube.com/watch?v=RlS7snk7G9k

det kanske funkar om man har tur ;)

Postat: 12 februari 2009, 22:38
av meanzick
Vet inte vart men du ska maila dom men.
Du kommer du typ få ett mail tillbaka där det står att du ska ta kort på cd-key´n och mailet samtidigt. Det är vad jag vet (:

Har för mig det iaf.

Postat: 12 februari 2009, 23:03
av RiejuForce
meanzick skrev:Vet inte vart men du ska maila dom men.
Du kommer du typ få ett mail tillbaka där det står att du ska ta kort på cd-key´n och mailet samtidigt. Det är vad jag vet (:

Har för mig det iaf.
Exakt jag gjorde detta mot min "kompis" :lol: han skickade mail till steam och beklagade sig o då ville dem ha ett kort på cd-key och sen fixade dem det åt honom fort som ögat :wink: dem har väldigt bra kundservice :roll: . sen så bannar dem personens ip så han inte kan spela steam igen om han inte har flera addreser han kan skifta mellan.

Postat: 12 februari 2009, 23:09
av Gl3nn
ok bra bra ;) skall fixa de åt han till födelsedagspresant haha :D han vvar helt förstörd när han inte slapp in på sitt steam mera:D

Postat: 14 februari 2009, 19:14
av Rabxorzz
Min polare hade typ 10 köpte spel på steam, sen glömde han av passet när han formade XD

Han har mailat dom osv osv, men han fick köpa nytt :-/

Postat: 14 februari 2009, 19:48
av Mekanikern
Flyttad till Spel,program och tillbehör