Hej! Visste inte vart jag skulle posta riktigt så lås om det är fel och säg gärna vart isf.
Nu till frågan. Jag har en mhr80 med en 28mm pwk och vill ha ett rör till detta. Satt och kollade på ett yasuni r4 och undrar hur de kommer lira tillsammas? Tänkte då de står 84-90cc eller något..
Jag har en kompis som körde med R4 på en Stage6 70cc med förlängd vev, Tsm blev det 82cc. Det sprack där den börjar böjas enda ner till expansionskammaren, Nu vet jag inte om det var produktionsfel eller bara att röret satt fast i cylindern enbart, Men jag kan säga att mopeden gick bra.
Själv körde jag med ett BRK R45 Rör till min Stage6 80cc Racing portad samt min barikit culatin racing 80cc, Lirade mycket bra till båda cylindrarna. Därefter sålde jag vidare röret till en kompis som körde det på sin portade Airsal 70cc, Där var han tvungen och ha enormt med varv för att komma upp i fart.
Men jag tror det Funkar galant med R4 till en MHR80