Finns det någon olja på den ?lillsaaben skrev:tja har en snake fury som jag har fått el fel på
det börja med att oljelampan tändes och sen dog den, sen dess har jag inte fått igång den. har kollat och jag har knista tills oljelampan börjar blicka då blir den helt död, den får även bensin som den ska, bytte cdi-boxen och oljerelä men det vart samma fel endå, byte även Spänningsregulator men det är samma fel fortfarande
så vad fan kan det vara ?
om du tar bort oljepumpen på snake furios så blinkar oljelampan som du säger och gnistan försvinner, detta hände för mig förra året. Då kopplade jag bara in pumpen och gjorde en "loop" så att den smörjde sig själv med oljalillsaaben skrev:Nej har tagit bort den separata oljetanken. Min startar inte ens.
jag blande de själv. men hade kvar oljepumpen men hade inte kvar oljetanken.lillsaaben skrev:Okej, men menar du nu att du blandar själv i tanken med olja eller att du har kopplat in oljepumpen igen?
''Loop'' = ??