Jag vet, tack ändåFreZz skrev:kollade på twostroke hittade inte ett 10 men en 11
http://www.twostroke.se/product.asp?product=21938
Frågade då det är förmodligen lättare för dig o köra på 12 ifram o sedan större ibak då de sliter mindre på motorn, är skönare o åka. O du sliper få en kolv i pungen!ahermansson8 skrev:Det va inte de jag frågadeMrAndersson skrev:varför ska du ha 10kugg? sliter bara onödigt mycket på motorn!
Jag hade 10 original på min Smt ( Samma som Derbi ) så det borde finnas.ahermansson8 skrev:Var hittar jag ett 10 kuggat framdrev till Derbi? Nån hemsida eller om det är nån som har ett, tacksam för svar:)
jag har 12/65 nu, jag ska byta till 53 och för att pappa inte ska märka så mycket när han testkör med de nya drevet tänkte jag om man kunde satt på ett 10 fram när han testade, sen tänkte jag köra 12/53MrAndersson skrev:Frågade då det är förmodligen lättare för dig o köra på 12 ifram o sedan större ibak då de sliter mindre på motorn, är skönare o åka. O du sliper få en kolv i pungen!ahermansson8 skrev:Det va inte de jag frågadeMrAndersson skrev:varför ska du ha 10kugg? sliter bara onödigt mycket på motorn!
När man skriver något för o hjälpa dig behöver du fan inte ha en sån jävla dryg attityd!