THE LIST
[spoiler]/= kommer
X = klart
? = kanske
BCD handtag [X]
Ny sadel [X]
Nytt framdäck [X]
Nytt kopplingsgrepp [X]
Musöron [?]
50cc [X]
KTM stänka [/]
Cross platta [?] ev om de går ha mätaren kvar..
Polera fälgar [X]
Fatbar [X]
Lacka drev [/]
Lacka sving [/]
Lacka broms ok [/][/spoiler]
Tacklista!
[spoiler] Macko96[/spoiler]
Da Bilder!


Däcket

sadeln

De va de men kommer update imorn förmodligen! Ha det ! // Mackan
Lägesupdate
Tjena! Moppen skar/värmenöp i tisdags så har beställt en 50cc
Nya Idéer!
Tjena! Har fått lite idéer om moppen nu så säg gärna va ni tycker om mina idéer sen va ni har för tips! Tänkte lacka sving metallic svart sen oljekåpa,stötdämpare och ok röd lackas och så musöron, broms o kopplingsgrepp röda ska beställas, drar igång detta när trallan är klar! Peace out! Passar på att lägga ut bild på kolven, tävlingsbidrag till bildtävling är det med. Ser det ut som den skurit?
Update 29/6
Tjennare! Gjort färdigt moppen motormässigt nu!
Nedplockning

Fint hack osv....

På börjad ihop plockning

Har man inget och göra så polerar man dock inte klar
Idéer !
tja! va ett tag sen men har vart på semester men nu ska ja köra på! Ktm stänka ska jag köpa,sving lackas,fatbar och oken ska målas och så ska fälgas poleras! de va de ha de!
Update 14/8
Goddagens! Har inte hänt nåt direkt utom FATBAR!!!!

Kommentera nu ffs!
Update 2/9-12
tjena! onödig update men @simon-2012 tycker det så det för väl bli en då..Polerat fälgarna och bytt slangar, aa de va allt nu till bilderna




lämna iaf en kommentar nu
UPDATE 3/3
HAllo! tog tummen ur röven och bytte munstycken idag för den gick inget vidare även fast jag drog pluggen..Man fick en trevlig överraskning när man såg det var 10 storlekar mindre än orginal allstå 74 fast de ska va 84..så nu ligger jag på 85 och den går fint, så det var allt för mig och avslutar med bild på munstyckena! Mvh

Nya fräscha idéer
Halloj, har vart lite inaktiv men skolan tar tid..tänk ändra lite små saker på moppen nu, läppen ska bytas mot en hemmagjord regg hållare och lackera sving och eventuellt lackera skydden vid gaffeln i nån färg, lite så har jag tänk, så ha de gött!

